Floridas Smaragda krasts

Hits: 3314

Par Smaragda krastu tiek saukta Floridas Ziemeļrietumu daļa Meksikas līča ielokā. Ja vairāk dienvidos atrodošās Key West, Miami, Orlando, Tampa un citas Floridas pilsētas ir daudzkārt skandinātas un dzirdētas, tad Smaragda krasts pats par sevi ārzemju tūristiem ir diezgan svešs. Arī mūsu redzeslokā tas nonāca ne pēc pašu iniciatīvas – saņēmām kāzu ielūgumu no draugiem, ar kāzu norises vietu Santa Rosa Beach pie Destin pilsētas. Nācās vien vilkt ārā karti un meklēt, kur tāda Destin atrodas, un pēc tam jau arī sekoja visas pārējās informācijas palēna izzināšana. Uz ielūgumu atbildējām ar ‘’Jā!’’ vārdu, jo kāpēc gan neapvienot patīkamo ar lietderīgo?! Kāzās būs prieks satikt ilgu laiku neredzētus draugus un paziņas, un ja jau reiz esam tik tālu atkūlušies, paķersim klāt vēl kādas dienas, lai sanāktu tāds mini atvaļinājums, jo kam gan nepatiktu marta vidū pagozēties Floridas saulītē?

Jāsaka, ka šādas ‘’neizzinātās teritorijas’’ nāk gan ar saviem plusiem, gan mīnusiem. Jau ar pirmajiem mēģinājumiem sapratām, ka būs problēmas ar aviobiļešu iegādi, jo šajā Floridas daļā nav lielu lidostu (kā piemēram Maiami vai Orlando), līdz ar to lidojumi ir retāki un daudz dārgāki. Lētākais, ko varējām atrast lidojumam no Pensilvānijas bija ap $400 par personu, kas iekšējiem ASV lidojumiem ir ļoti dārgi. Šādu summu nebijām gatavi maksāt, tādēļ izvēlējāmies par $170 lidot uz 5h attālumā esošo Atlantu, lai pēc tam atlikušo ceļa gabalu veiktu ar mašīnu.

Pārsteidzoši, bet arī viesnīcu cenas šeit ir augstākas nekā Dienvidfloridā – piedāvājums mazāks, gribētāju pietiekoši, līdz ar to cenas aug. Beigu beigās atradām ‘Wyndham’ ķēžu viesnīcas istabiņu izpārdošanu par $152 par nakti, ko arī iegādājāmies. Brokastu nav, toties ir free parking, kas mums lieti noderēja. Jāsaka gan, ka par cik rezervāciju bijām veikuši izpārdošanas akcijā, mums gribēja iesmērēt istabiņu pirmajā stāvā, kur skats aizsegts ar mūra sienu, 2 metrus no durvīm ir gājēju celiņš ar nepārtrauktu kustību uz kafejnīcu un 10 metrus tālāk baseins, kur visi bļaustās un izklaidējas līdz pusnaktij… Apskatījusi istabiņu, tik pat ātri atgriezos atpakaļ uzņemšanā un žēli pateicu, ka šādā numuriņā es savu zīdaini nākošās 5 dienas gulēt nedabūšu. Tas nostrādāja un mums tika iedalīts augšējo stāvu numuriņš ar balkonu un skatu uz okeānu bez papildus piemaksas!

Iekārtojušies viesnīcā, beidzot bijām gatavi sākt tuvākās apkārtnes iepazīšanu, tomēr no tā nekas daudz nesanāca, jo ārā bija draudīgi mākoņi, vējš un arī pamatīgs aukstums. Papildus tam, ka Floridas ziemeļos jau pats par sevi ir krietni aukstāks nekā piemēram Maiami vai Key West, tam visam pa virsu vēl kā punkts uz ‘’i’’ bija kaut kāda aukstā fronte, kas bija sagriezusies ne kā vajag un nāca pāri tieši Floridas ziemeļiem mūsu atrašanās laikā! Un kaut baseini bija apsildāmi, pat tad tajos nebija vēlme līst iekšā, jo goda vārds, likās, ka āra temperatūra diez vai sasniedz pat +10 grādus! Tā ka apmierinājāmies vien ar īsu viesnīcas teritorijas apgaitu un atlikušo vakara daļu pavadījām istabiņā, klausoties viļņu šalkoņā, kas nāca pa atvērtajām balkona durvīm.

Arī nākošajā dienā, kad bija paredzētas kāzas, negāja daudz labāk. Un kaut temperatūra bija pakāpusies pāris grādus, dienu nomāca lietus, kas spītīgi nemitējās līdz pat nākošajam rītam. Kāzu pasākums gan izvērtās jauks tāpat un lietus to daudz neizbojāja. Arī Eden Gardens State Park, kur norisinājās ēšana un dejas, bija ļoti skaists ar dažādiem ziedošiem krūmiem un milzīgiem, apsūnojušiem kokiem. 

Kad trešās dienas rītā izkāpu no gultas un atvēru aizkarus, nespēju noticēt savām acīm! Neskatoties uz iepriekšējās dienas laika prognozi, kas vēl arvien solīja mākoņus un lietu, ārā bija spoža saule un zilas debesis! Un beidzot Smaragda krasts parādīja savas krāsas visā košumā! Tad lūk kāpēc šo Floridas daļu sauc par Smaragda krastu! Ūdens krāsa tiešām ir vienreizēja! 

Lai nepalaistu garām jauko laiku, steidzu celt augšā vīru un devāmies vairāku stundu garā pastaigā gar okeānu. Kā mērķi nospraudām pie horizonta redzamo molu (Okaloosa Island Fishing Pier), kas iestiepjas tālu okeānā.

Kā stāstīja vietējie, no tā dažreiz varot redzēt garām peldošos delfīnus. Delfīnus diemžēl neredzējām, bet kaudzi makšķernieku gan! No šejienes arī paveras skaists skats uz krastu, kā ari smaragda krāsas redzamas visā to spožumā.

Pēc mola apskates devāmies uz turpat atrodošos kafejnīcu, restorānu un bāru kompleksu, lai ieturētu maltīti un izplānotu, ko sadarīt atlikušajā dienas daļā. Lieki piebilst, ka restorānos pārsvarā dominē dažādu veidu jūras veltes, ko noteikti ieteicams nobaudīt, jo svaigākas zivis kā turpat pārdesmit metru tālāk okeāna krastā izzvejotās, nav iespējams nobaudīt!

Par cik manā iepriekšējā Floridas vizītē man diez ko neveicās ar aligatoru meklējumiem, tad nolēmām doties uz Aligatoru pludmali (Gator Beach), jo tur taču tiem jābūt, ja jau vietai šāds nosaukums! Un vieta savu nosaukumu nes godam – aligatori šeit čum un mudž un kāpj viens otram uz galvas! Tiem pa vidu vēl pavīd kāds brašs bruņurupucis. Nesaprotu, kā tie visi vēl nav apēsti?! Tomēr aligatori neliekas par rupučiem ne zinis un arī rupučus aligatoru klātbūtne, izskatās, nemaz neuztrauc. Šeit pavadījām krietnu laika sprīdi un appētījām aligatorus no visiem rakursiem – peldot, cepinoties saulītē, kaujoties par labāko vietu krastmalā, kā arī vienu neatlaidīgu aligatoru, kas ļoti gribēja uzrāpties uz peldoša baļķa, bet tas katru reizi no aligatora svara sagriezās sāniski un aligators iekrita atpakaļ ūdenī… bet tad viņš rāpās uz baļķa atkal, tas atkal sagriezās un plunkšķ – iekšā ūdenī! Un tā neatlaidīgi pa riņķi vien, pa riņķi vien! Vīram mani beigu beigās gandrīz ar varu bija jāvelk prom, jo nevarēju vien beigt jūsmināties par lielo skaitu krokodilveidīgo un to amizantajām izdarībām!

Atceļā uz viesnīcu piestājām Okaloosa salas balto kāpu zonā. Šeit var arī doties ilgākās pastaigās gar okeāna krastu, tomēr par cik jau nāca vakars un sāka palikt vēss un vējains, mēs aprobežojāmies vien ar īsu foto pauzi un tad turpinājām ceļu atpakaļ uz viesnīcu.

Pamostoties nākošās dienas rītā atkal nopriecājāmies par lietus neesamību, jo dienas plānā bija apmeklēt akvāriju Gulfarium Adventure Park. Pats parks nav liels un ir viegli izstaigājams 1-2 stundu laikā, ieskaitot dzīvnieku šovu apskati. Šeit var redzēt pingvīnus, bruņurupučus, delfīnus, roņus, dažādas zivis, papagaiļus, krokodilus un aligatorus. Tiek piedāvāts arī delfīnu šovs (jau iekļauts ieejas maksā), bet šovs pats par sevi ir ļoti minimāls (kā šovs) un uzsvars vairāk tiek likts uz informācijas izklāstu par delfīniem, to apmācību, uzvedību, kā arī tiek parādīti pāris triki. Ir iespēja arī peldēt ar rajām, ‘’draudzēties’’ ar pingvīniem, papaijāt haizivi vai nobildēties ar bruņurupuci, bet šie pasākumi ir par papildus samaksu un ir vairāk tēmēti uz bērnu publiku. Tomēr neskatoties uz to, pats Jūras parks ir ļoti jauks pastaigai, jo atrodas pašā okeāna krastā un neatrodas slēgtās telpās, kā tas mums parasti ir pierasts. Tā ka jauki pavadīts laiks svaigā gaisā garantēts!

Pēc parka apskates devāmies uz netālu atrodošos pilsētu Destin. Kā viena no top 5 apskates vietām Tripadvisor šeit bija minēta Harborwalk Village, kas ir pastaigu zona gar pašu līci, ar neiztrūkstošiem restorāniem, bāriem, veikaliem, suvenīru stendiem, māksliniekiem, dzīvo mūziku, atrakcijām utt. Par cik laiks vēl arvien bija salīdzinoši vēss, tad ļaužu nebija daudz, tā ka visu dabūjām izstaigāt un apskatīt bez jebkādas drūzmēšanās.

Vieta ir jauka un interesanta, bet tās popularitāte arī ceļ cenas, tā ka iepirkt suvenīrus un ieturēt maltīti izvēlējāmies citur. No šejienes redzama arī neliela daļa balto kāpu zonas, kā arī garais tilts, kas savieno Destin pilsētu ar Okaloosa salu. 

Šajās dienās braucot pa šoseju šurpu turpu, nevarēju nepamanīt man tik neierastos, bet Floridai tipiskos, palmu klātos mežus. Tā kā par palmām vienmēr esmu bijusi sajūsmā, tad liku vīram griezt mašīnu malā, lai varu uztaisīt piemiņas foto man tik eksotiskajā ceļmalas mežā. 

Kaut palēnām, bet mūsu īsās brīvdienas Floridas Smaragda krastā bija pienākušas izskaņai. Varbūt nedaudz vīlāmies laikapstākļos, jo cerējām uz lielāku saules devu, tomēr šeit pavadītais laiks tāpat deva pāris lieliskas atslodzes dienas no darba un ikdienas. Tagad ar nepacietību gaidu manu nākošo (un šogad jau trešo) tikšanos ar Floridu, kas būs jau nākošmēnes! 

Uz tikšanos jau pavisam drīz, Florida!

 

/Bildes autortiesības: Wyndham Garden Ft Walton Beach/

 

 

Comments (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

Enjoyed it! Thanks!

This comment was minimized by the moderator on the site

So good to find somebody with some original thoughts on this subject. Thanks for starting this and please keep on sharing with us great information. You're so cool! I don't think I've read anything like this before.

This comment was minimized by the moderator on the site

Thank you!

This comment was minimized by the moderator on the site

This is my first time i visit here and I found so much interesting stuff. Thanks for sharing.

This comment was minimized by the moderator on the site

I will be very happy if you can let me know more about your articles . I look forward to seeing your new articles every day. Can I sign up to ''follow''?

This comment was minimized by the moderator on the site

What a great post it is, and the photos!!!! I wish I was in Florida now! I went once for vacation and fell in love with the ocean, sun and palm trees. Hopefully my next vacation comes soon enough, ha ha!

There are no comments posted here yet

Leave your comments

  1. Posting comment as a guest.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location