Ēģipte - manas pārdomas un piedzīvotais

Hits: 7171

Esmu izlasījusi diezgan daudz atsauksmju par to, kāda ir Ēģipte, cik tā ir netīra, cik uzbāzīgi cilvēki, kāda nabadzība un nolemtība un tā tālāk... Pati atgriezos no Ēģiptes pāris dienas atpakaļ, tāpēc gribētu padalīties savās pārdomās un pieredzētajā.

Ne velti Ēģipte ar savu Nīlas ieleju (un visiem pārējiem brīnumiem) tiek saukta par civilizācijas šūpuli - Ēģiptē ir tik daudz vēsturiskā mantojuma, ka viena ceļojuma laikā to visu nemaz nav iespējams apskatīt (ja vien nebraucat uz kādu mēnesi). Ja izlemjat aizbraukt un apskatīt šo valsti, iesaku doties pēc iespējas vairāk ekskursijās, jo redzēt tur ir ļoti daudz ko. Par tām ekskursijām, kurās bijām mēs, varu teikt tikai to labāko - Krāsainais kanjons, Sv. Katrīnas klosteris, Abu Galum, Kaira, brauciens ar džipiem un kvadracikliem pa tuksnesi, "1001" nakts folkloras šovs un vēl daudz kas cits; tas viss bija viens liels, fantastisks piedzīvojums!

Vienīgi tie, kas mīl ātrumu, nevar to īpaši izbaudīt braucot ar kvadracikliem organizētā tūristu grupā, jo visiem tur ir jābrauc ar vienādu (ne visai lielu) ātrumu, tā ka ātruma cienītājiem ieteiktu uzmeklēt šīs firmas, kas šo izpriecu piedāvā un noorganizēt individuālu braucienu (kas maksā tikai kādus 10 dolārus dārgāk), bet emocijas lielākas!!!

Vēl viens fakts ir tāds, ka ekskursijas var arī pasūtīt nevis pie sava tūroperatora, bet turpat pilsētā pie vietējiem ēģiptiešu "tūristu izklaidētājiem", kur cenas tām pašām ekskursijām ir lētākas, tomēr tas ir uz katra paša atbildību, jo ne vienmēr viņi var parādīt visu, ko apsolījuši, un, galvenais, nekad nemaksāt naudu avansā!!!!! Mēs, joka pēc, izmēģinājām vienu braucienu ar vietējo ēģiptiešu firmeli, un mums, laikam, paveicās, jo bez maziem starpgadījumiem nekādu citu aizķeršanos nebija. Gids arī bija jauks un zinošs, bet, tomēr..., es ieteiktu šo vietējo firmu pakalpojumus izmantot tikai tādiem tuvākiem braucieniem.

Tiem, kas brauc uz Ēģipti janvārī vai februārī, noteikti vajag paņemt līdzi kādas pāris biezākas jaciņas un garās bikses, jo vakari jau ap 17:00 sāk palikt vēsāki, sevišķi, ja dodaties garajās ekskursijās uz visu dienu, jo braucot uz ziemeļiem (Dahaba, Nuveiba, Kaira) laiks vakaros īpaši nelutina. Bet dienā gan ir karsts un sauļoties, peldēties var uz nebēdu!!! Un tie koraļļu rifi... fantastika... visu dienu varētu pavadīt ūdenī ar masku uz galvas!!!

Kas attiecas uz Kairu - nenoliegšu, nu ir šī pilsēta netīra, bet nu ne jau mēs tur dzīvojam... Kaira viennozīmīgi ir tā vērta, lai to apskatītu - Kairas muzejs, papirusa institūts, smaržu fabrika un sajūta, kāda pārņem, kad Tu stāvi pie piramīdām, ir neaprakstāma... Katram, kas ir Ēģiptē, vajadzētu pabūt Kairā. 

Ja runājam par uzbāzīgajiem tirgotājiem un cilvēkiem vispār, tad man jājautā: "Nu un?!?" Tāda ir viņu kultūra, tā viņi ir raduši, varbūt viņiem atkal liktos nepieņemami, ka mūsu tirgotāji tirgū stāv īgni un sapūtušies pie savām letēm un vēl gaida, lai kāds nāk klāt un kaut ko nopērk...

Pati es biju apmetusies Šarmelšeihā un varu teikt tikai to labāko par šo kūrortu, jo viss bija tīrs un sakopts - un viss tikai dēļ tūristiem, jo kā nekā, tūrisms ir viņu galvenais ienākumu avots, tādēļ viņi vai no ādas lien ārā, lai viss būtu ok! Arī viesnīca bija super un ēdiens garšīgs (kaut gan pāris dienas pasāpēja vēders, tā ka kāda kuņģa tabletīte gan jāpaņem līdzi!!!), Serviss arī labs. Vienīgi, kad es iedevu mazgāt savu jaciņu, kura pēc brauciena ar kvadracikliem vairs nebija velkama, tā, diemžēl, tika sabojāta, taču man momentā samaksāja to naudas summu, kuru es prasīju (un vēl ļāva izvēlēties, vai atlaist cilvēku, kurš šo kļūdu pieļāva). Tiem ceļotājiem, kuri apmetas Šarmelšeihā, ieteiktu iepirkt suvenīrus nevis Naama Bay, bet gan doties uz attālāko Old Sharm, kur to pašu preci var nokaulēt vēl uz pusi zemāk. (Kaulēties iesaku pamatīgi, jo, ja man par vienu preci prasiija 180 paundus, tad es beigās dabūju 2 par 150 (kopā)!!! 

Un tiem visiem nīgrajiem cilvēkiem, kas raksta par netīrību un uzbāzīgajiem tirgotājiem, es varu pateikt tikai to, ka tādas nu reiz ir šīs austrumu tautas, tāda ir viņu mentalitāte. Un diez vai mums patiktu ceļot, ja viss, visi un visur būtu vienādi, ja viss visur būtu sakopts, tīrs un perfekts un tautas viena no otras ne ar ko neatšķirtos!!!